Lumen

Vítejte na stránkách zapsaného spolku Lumen

Lumen má za cíl podporovat vzdělání a rozvoj osobnosti každého z nás, kdo na sobě chce pracovat a kdo chce umožnit růst sobě i svým dětem.

"Ten člověk, to je ale lumen!" říkávala moje babička.

Myšlenka centra Lumen vznikala během zimy a jara 2008, v létě bylo zaregistrováno občanské sdružení se stejným názvem.

 

LUMEN 

je zapsaný spolek, který podporuje celoživotní vzdělání a rozvoj osobnosti každého, kdo na sobě chce pracovat a Dobřichovice, kde sídlíme, má na dosah. Nabízíme průběžně kurzy, přednášky i individuální hodiny v oblasti péče o tělo i duši, zdravého životního stylu, rozvoje osobnosti, komunikace či jazyků.

Organizujeme akce, na kterých se mohou setkávat lidé všeho věku, rodiny a známí.

Zapsaný spolek Lumen zřizuje školičku LUMEK.

Od roku 2014 úzce spolupracujeme se zapsaným spolkem DODO (Dobřichovický domek), proto se některé aktivity obou neziskových organizací prolínají.

 

školička LUMEK 

Pravidelně každý všední den v týdnu od 7:30 do 17:00 hodin je nově otevřena školička Lumek v Dobřichovicích.

Školička nabízí možnost výchovy dětí od 2 let věku dítěte. Díky malému kolektivu si mohou děti užívat prožitkové a aktivní učení se a těšit se z přívětivého prostředí a individuálnho přístupu. Nástup nejmenších dětí je posuzován individuálně, konzultován s rodiči tak, aby vstup do kolektivu byl pro děti co nejvíce bezpečný a klidný. Mladší děti se od starších učí, což se pozitivně odráží v jejich trpělivosti, pozornosti, tvořivosti a dovednostech.

Náš program je promyšlený, od března 2014 pravidelně začleňujeme také prvky rozvoje osobnosti a programu Začít spolu. Náš program má duši - inspirací je nám běh přírody, svátků a zvyklostí v roce, otevřenost a partnerství s dětmi a rodinami. Pořádáme pravidelná příjemná setkání rodin na slavnostech během roku, které navazují na program školičky Lumek.

 

 

Aktuality & zprávičky

Prosíme - nemoci

17.03.2013 14:40
Prosíme, nevoďte do Lumku nastydlé děti Zima se překulila do svého závěru a o to více je pro nás pro všechny obtížné vyrovnávat se s tím, že jsou děti nemocné.  PROSÍME, NEVOĎTE DO LUMKU DĚTI, KTERÉ JSOU NASTYDLÉ, NA HRANĚ S NEMOCÍ. OMEZUJETE TÍM NEJEN SVÉ DÍTKO, KTERÉ BY MĚLO BÝT V KLIDU...

Jarní slavnost je tu!

17.03.2013 14:39
Dobrý den, milí rodiče, srdečně Vás zveme na Jarní slavnost ve čtvrtek 21. 3. od 16, resp. 16.30 hodin v Dobřichovicích u zámku. Letos jsme slavnost posunuly na trochu pozdější čas, aby se stihly děti vyspat a vy se s nimi pak na tuto milou slavnost v klidu vypravily. Děti oblečte na ven,...
<< 14 | 15 | 16 | 17 | 18