Co potřebuje dítko do Lumku a co do školky nepatří (a dodatek o lécích)

16.08.2018 18:52

Co vaše dítko potřebuje v Lumku?

- pohodlné oblečení do třídy a pro pobyt venku (počítejte s možností ušpinění při výtvarných činnostech nebo při zápalu hry venku)

- náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, tepláky, punčocháče, tričko či sukýnka - myslete na všechny variantymožných  "nehod"),

- bačkůrky z důvodu bezpečnosti (určitě nedoporučujeme pantofle)

- pyžámko, pro ty, co odpočívají po obídku

- podepsaný umělohmotný hrneček (stabilní s ouškem) - necháte v Lumku

- lahev s uzávěrem (na cesty ven) - denně si odnášíte

- pleny + vlhké ubrousky - pokud dítě pleny pleny nosí

- hřeben na úpravu vlasů - podle uvážení rodiny

Pokud budete tak hodní, přivítáme od Vás 1x balík papírových kapesníků, vlhčené ubrousky a tahací kapesníčky (není povinnost).

 

A na závěr seznamu máme prostu: pokud máte doma nepotřebné papíry, čtvrtky kartony (i z jedné strany popsané), zajímavý materiál a podobně, přivítáme, když nám ho pro děti nabídnete. Předem děkujeme.

 

Prosíme, nechávejte všechny náhradní věci v přidělené skříňce na chodbě v Lumku a kontrolute alespoň jednou týdně, zda jsou komplení.

Při dochodu s dítětem domů všechny jeho věci, které necháváte v Lumku, uložte do přidělené skříňky - a to i včetně bačkůrek.

V chodbě v opoledních a večerních hodinách totiž odkládají věci účastníci kurzů a kroužků. Tak by mohlo dojít k pomíchání vašich věcí a věcí dětí z kurzů, což bychom neradi.

 

Co do školičky Lumek nepatří:

- bonbony, žvýkačky a jiné sladkosti po kapsách

- řetízky, prstýnky, ostré předměty, které mohou nešikovně ublížit

- "plný batůžek hraček" - stačí jedna oblíbená, ale ani u té bohužel neručíme za ztrátu, protože to není v našich silách :)

- nenoste prosím žádné léky, které by měly vychovatelky podávat dětem - toto není možné

Pokud má dítě předepsané léky od lékaře, které má dlouhodobě užívat, je nutné domluvit s vedením Lumku možnost jeho podávání. Takovéto podávání léků není legislativně zakotveno jako povinnost ze strany školky, a proto je nutná domluva a sepsání dohody mezi zákonným zástupcem a zaměstnanci školky.

 

Předem Vám, rodičům, děkujeme za vstřícnost,

tým školičkyLumek