Přednášky školního roku 2009/10

18.07.2012 11:01

Hodnocení přednášek školního roku 2009/10 účastníky

 

Otázky:

1. Doporučil/a bych přednášku/ky svým známým? ANO/NE
2. Pokud ano, pak kterou/které?
3. Pokud ano, pak PROČ? (tato odpověď je pro nás hodně důležitá)
4. Uvítal/a bych přednášky také na téma vývoje řeči? ANO/NE

Odpovědi:

a) paní Poláková

1. ano
2. Doporucila bych tu, na ktere jsem byla - Jak vyuzit volny cas predskolaka.
3. Protoze byla pro mne prinosna, velmi prakticka.
4. Ano
 

b) paní Havlíková

 1) Ano, učitě bych přenášky doporučila! Mgr. Doksanská má řadu let praxe a odborný výklad doplňuje řadou reálných případů.
 2) Nejvíce ze všech mne zaujala přednáška na téma "školní zralost".
 3) Máme syna předškolního věku a na téma školní zralosti jsme si s manželem kladli řadu otázek. Přednáška Mgr. Doksanské přišla právě včas a byla "trefou do černého" :-) . Každé téma zaujme zejména ty rodiče pro které je aktuální v době konání přednášky. Pokud přijde někdo na přednášku "v předstihu", nemusí se se vším řečeným ztotožnit (protože nemá s daným problémem prozatím osobní zkušenost), ale i tak si odnese nějaké podněty do budoucna - zejména pokud si udělá z přenášky i nějaké poznámky :-).
 4) Přednášky o vývoje řeči budou také jistě zajímavé - zejména pro rodiče dětí, kteří řeší nějaké logopedické problémy u svého dítěte.
Zdraví M. H.

 

c) paní Maxová.

              1. Ano i ne.

2. Ano - Co má umět předškolák do školy (byla to ta první přednáška), Kroužky ještě možná taky, na Zlobivém dítěti jsem nebyla, takže nevím, Relaxaci ne.

3. První přednáška (Předškolák) měla hlavu i patu a spád, žádné sáhodlouhé teoretické úvody o ničem. Všechno bylo jasně, stručně a srozumitelně řečeno, nechyběly poznatky z praxe pro bližší vysvětlení. Dobré byly rovněž ukázky přinesených pracovních sešitů a rady, který pro děti ano a který ne a proč. Člověk se na "předškolácké" přednášce dozvěděl plno nových informací.

              4. Možná.

               Jana Maxová

 

d) paní Tesařová

1. Doporučil/a bych přednášku/ky svým známým? ANO, doporučuji
2. Pokud ano, pak které? První přednáška (v září) byla velmi zajímavá (vývoj předškolních dětí), i obě následující přednášky – školní zralost i přednáška na téma výběr volnočasových aktivit, dalších dvou jsem neměla možnost se zúčastnit (od 17 hodin ve všední den je na mne brzy – neměla jsem hlídání, a zároveň maminky, které by třeba zájem měly, přednášky nestíhaly, vrací se kolem 18 hod.)
3. Pokud ano, pak PROČ? Často dá hlubší znalost z psychologie odpověď na to, proč se dítě chová způsobem, který nám nemusí být zrovna příjemný. Zároveň pak dá, když ne odpověď, pak nápovědu, jak to řešit, a tím zlepšit a někdy i ochránit vztah rodič - dítě (a také psychické zdraví rodiče)
4. Uvítal/a bych přednášky také na téma vývoje řeči? ANO