Tábor AKTIVITY je u konce... a jak si ho děti užily?

25.07.2012 17:10

Přenášení v čase i fantazii


Obec Mořinka je kouzelné místo, které dokáže i přenášet v čase. O tom se každý týden v červenci přesvědčily děti, které se účastnily prázdninových aktivit občanského sdružení Lumen.

Každý týden byl ve znamení jiného tematického celku, které děti jednou přeměnil v princezny a rytíře středověku, podruhé v alchymisty, potřetí v pohádkové postavy.
Náplní aktivit bylo nejen tvoření z různých materiálů, experimentování v alchymistické laboratoři nebo vyprávění o starých časech, ale také reálné prožití starých příběhů, které ožívaly při návštěvách hradů v okolí, ale též ve vzdálenějším Švihově. Krátké i delší procházky a výlety po okolních lesích a loukách kolem Mořinky byly prokládány hrami a objevy truhlic zlata a jiných pokladů, soutěžemi mezi skupinami dětí, které představovaly jednou starověké rody, podruhé kouzelnické školy. Děti si samy vymýšlely své erby, znaky, skládaly jednoduché písničky.
Cvičily a bystřily jednak svou paměť, rychlost úsudku, ale i vlastních nohou.
Nenudil se nikdo z nás. Ani proměnlivé počasí nás nepřekvapovalo, protože Mořinka a její poutavé okolí nabízí pro fantazii a činnosti v přírodě stále nová a nová místa.
V srpnu opět na prázdninové aktivity dětí předškolních i mladších školáků navazuje dětský klub Lumek, který tak svou činností zahajuje nový školní rok 2011/2012.
(bt)