CO NÁŠ ČEKÁ V ÚNORU 2018

05.02.2018 00:00

 

Únor 2018

https://deti.vira.cz/files/files/importovano/masopust%20PL.jpg

HODOVNÍ TÝDEN    5. 2. – 9. 2.  a  KARNEVALOVÝ TÝDEN    12. 2. – 16. 2.

V těchto týdnech budeme hodovat, povídat si o masopustu, vyrábět barevné karnevalové výzdoby, zpívat To je zlaté posvícení a také veselou písničku o nožkách šmatlavých s tanečkem. Naučíme se básničku Dala jsem si boty podšít. Pohádky budou hrané: Hrnečku vař a Otesánek.

ZIMNÍ TÝDEN    19. 2. – 23. 2.

Budeme si povídat o zimním počasí, vyhledáme a nalepíme obrázky, které k zimě patří, a vybereme správné zimní oblečení. Vyrobíme sypané obrázky a budeme malovat do mouky. Zazpíváme si písničku Bude zima, bude mráz a naučíme se básničku Mráz rybníky zasklívá. Pohádka bude také zimníO Sněhurce.

Doufáme, že již opravdu bude sněžit, abychom mohli pozorovat zimní přírodu a pak pomocí alobalu, igelitu a dalších materiálů, připomínajících ledovou mrazivou zimu, ztvárníme zimu i u nás v Lumku.

TÝDEN ZIMNÍCH SPORTŮ    26. 2. – 2. 3

Tento týden si povíme o zimních sportech a o tom, co je bezpečné, na co si dát venku pozor. Naučíme se básničku o sáňkování a písničku s pohybovým doprovodem – Lyžaři. Zatančíme taneček Jízda s hudebním doprovodem. A budeme se těšit na pohádku Jak šel medvídek bruslit.
 

 

Sledujte bližší informace na nástěnce v Lumku nebo zaslané z emailu: skolicka.lumek@seznam.cz