Prosinec

02.12.2014 11:32

V prosinci nás čeká krásný adventní čas naplněný čekáním na Štědrý den. I my ho s dětmi budeme tak prožívat

Mikulášský týden (1. - 5. 12.)

Naučíme se básničky a písničky o Mikuláši a jeho pomocnících, přečteme si o něm legendu a hlavně se budeme těšit na divadlo, ve kterém za námi Mikuláš, Anděl i malý Čertík přijdou. Dozvíme se, kdo byla svatá Barbora a natrháme větvičky do vázy. A protože již byla 1. adventní neděle, zapálíme 1. svíčku na našem věnci.

Adventní týden (8. - 12. 12.)

V tomto týdnu zapálíme 2. svíčku, naučíme se básničku Sněží snížek potichu, vyzdobíme okna a vyrobíme dekorativní předměty. Zahrajeme si na svatého Ambrože a zjistíme, kdo byla svatá Lucie. Navštíví nás i víla Zima a budeme sledovat Marii, jak se přibližuje za svitu hvězdiček k Betlému. Tento příběh bude i v hraném divadélku Cesta do Betléma.

Symboly Vánoc (15. - 19. 12.)

Připomeneme si zvyky předvánočního času. Vlastnoručně vyrobenými ozdobičkami a řetězy ozdobíme stromeček, pustíme svíčky ve skořápce po vodě a zapálíme 3. svíčku na adventním věnci. Budeme zpívat vánoční koledy a přečteme si pohádku Stromeček (z knížky Pohádky a obrázky).

Vánoční týden (22. - 31. 12.)

Na adventním věnci nám zaplápolá poslední plamínek. V tento týden si děti, které k nám přijdou, užijí klidného hraní s novými hračkami, které najdeme pod stromečkem. Přečteme si pohádku Vánoční jedlička a budeme zpívat zimní písničky a koledu o Štěpánovi. Také začneme vyrábět přáníčka k Novému roku.