První dny v Lumku a začátek roku

01.09.2014 00:00

Vážení rodiče,

zapsali jste Vaše dítě do Klubu malých dětí Lumek. Děkujeme Vám za to a těšíme se, že se budeme společně setkávat při akcích toho klubu.
K dispozici jsou pro Vás i další aktivity občanského sdružení.
Nabídku naleznete v Lumen/nabídka.


Na našich stránkách najdete souhrnné informace o klubu malých dětí Lumek.
Budete zde nacházet také všechny důležité informace o dění v Lumku v průběhu roku.
(měsíční program, novinky a informace během roku, pozvánky na akce atd.)

Doporučuji dívat se na ně pravidelně, protože je to pro nás hlavní informační "kanál" a dozvíte se tak, např. o tom, kdy Lumek navštíví logopedka, psycholožka nebo oční lékařka.... kdy budou slavnosti a co s sebou....
Mimo informací z webu používáme ke komunikaci běžně mail + nástěnky na chodbách v Lumku.

Vše důležité k nástupu dětí do Lumku se dozvídáte vždy od Hanky Tuháčkové, se kterou řešíte přihlášky, docházku a další provozní informace.

Nezapomeňte prosím, že příspěvek na provoz Lumku je nutné hradit vždy tak, aby byl do 20. dne předchozího měsíce již na našem účtu (např. na říjen je nutno poslat příspěvek tak, aby byl na našem účtě do 20. září) - ceník naleznete na webových stránkách, nebo ho můžeme zaslat na vyžádání.
Také číslo účtu najdete na webových stránkách pod záložkou kontakty.
Variabilní symbol vám bude přidělen (do té doby použijte rodné číslo dítěte bez lomítka).Do poznámky - jméno dítěte + měsíc/akce, na který je platba zaslána

Jak probíhají první - i další - dny?
- podle běžného denního řádu tak, jak jste přihlášeni (časy, program, strava, odpočinek)
- je možné chvíli zůstat, individ. se s vychovatelkami dohodnout na průběhu
(Mějte ale na paměti, aby se nestalo, že vaše dítě usoudí, že vaše setrvávání je běžné a bude toto vyžadovat denně - tedy i ve chvíli, kdy budete potřebovat odcházet. Obecně je lépe rovnou začít s režimem loučení hned od začátku. Pusinku, ubezpečení,že přijdu, kouknout dovnitř, zamávat - rozhodně neodcházet nepozorovaně - to děti berou jako podvod a pak vás zoufale hledají..... SNÉST PŘÍPADNÉ SLZY. Všechny vychovatelky jsou mamky a k dětem přistupují jako k vlastním, děti tak mají opravdu rodinnou péči. Pokud by vaše dítě plakalo opravdově a neustávalo, vychovatelky vám zavolají a vy zkrátíte v prvních dnech dobu pobytu tak, aby si dítě pomalu přivykalo)
- Pokud se výjimečně stane, že dítko neni zralé na pobyt v kolektivu, vychovatelky o tom s vámi budou hovořit, budeme se radit s paní psycholožkou - vše tak, aby dítko nemělo negativní vzpomínky na pobyt v kolektivu a neměli jste pak zkomplikovaný nástup do státní školky
- je možné dohodnout počáteční zkrácený pobyt - podle povahy dítěte
- JE DŮLEŽITÉ MÍT SPRÁVNĚ VYPLNĚNÉ KONTAKTY V PŘIHLÁŠCE a tyto aktualizovat kdykoliv se změní! - aby se vychovatelky v případě potřeby vždy dovolaly! Děkujeme.

 

Pokud máte jakékoliv další dotazy, neváhejte nás kontaktovat, rády Vám je zodpovíme.
S pozdravem
Renáta Bartoníčková - mail: info.lumen@seznam.cz
Hana Tuháčková - mail: info.lumek@sezna.cz