První dny ve školičce Lumek

16.08.2018 19:22

Jak probíhají první - i další - dny?
- podle běžného denního řádu tak, jak jste přihlášeni (časy, program, strava, odpočinek)
- je možné chvíli zůstat, individuálně se s vychovatelkami dohodnout na průběhu
(Mějte ale na paměti, aby se nestalo, že vaše dítě usoudí, že vaše setrvávání je běžné a bude toto vyžadovat denně - tedy i ve chvíli, kdy budete potřebovat odcházet. Obecně je lépe rovnou začít s režimem loučení hned od začátku. Pusinku, ubezpečení,že přijdu, kouknout dovnitř, zamávat - rozhodně neodcházet nepozorovaně - to děti berou jako podvod a pak vás zoufale hledají..... SNÉST PŘÍPADNÉ SLZY. Všechny vychovatelky jsou mamky a k dětem přistupují jako k vlastním, děti tak mají opravdu rodinnou péči. Pokud by vaše dítě plakalo opravdově a neustávalo, vychovatelky vám zavolají a vy zkrátíte v prvních dnech dobu pobytu tak, aby si dítě pomalu přivykalo)
- Pokud se výjimečně stane, že dítko neni zralé na pobyt v kolektivu, vychovatelky o tom s vámi budou hovořit, budeme se radit s paní psycholožkou - vše tak, aby dítko nemělo negativní vzpomínky na pobyt v kolektivu a neměli jste pak zkomplikovaný nástup do státní školky
- je možné dohodnout počáteční zkrácený pobyt - podle povahy dítěte
- JE DŮLEŽITÉ MÍT SPRÁVNĚ VYPLNĚNÉ KONTAKTY V PŘIHLÁŠCE a tyto aktualizovat kdykoliv se změní! - aby se vychovatelky v případě potřeby vždy dovolaly! Děkujeme.

 

Pokud máte jakékoliv další dotazy, neváhejte nás kontaktovat, rády Vám je zodpovíme.
S pozdravem
Renáta Bartoníčková - mail: info.lumen@seznam.cz
Hana Tuháčková - mail: info.lumek@sezna.cz