Slavíme narozeniny

25.05.2016 23:39

 

Slavíme narozeniny! Ne naše, ale dětí :-)

Jak to u nás chodí s termínem narozeninové oslavy?

 

1.     Narozeniny s Vaším děťátkem slavíme v den, kdy narozeniny má.

2.     Pokud tento den nechodí do Lumku, slavíme je nejbližší následující den, kdy má zamluvené pravidelné dny

docházky.

3.     Pokud v den narozeninové oslavy není dítě v Lumku (nemoc, dovolená...), je třeba, aby rodiče sami s námi domluvili, kdy se narozeniny v Lumku dodatečně oslaví.

 

A jak u nás oslava narozenin probíhá?

Oslavy se mohou zúčastnit i rodiče, popř. sourozenci a jiné spřízněné duše. Oslava je malá a krátká, spíše rodinná než bombastická. Rozhodně s sebou na tento den nenoste žádné výzdoby, čepičky ani dětské šampaňské.

 

Naše oslavy probíhají poklidně, pokaždé stejně. Pro děti jsou jakýmsi rituálem, kdy oslavence dovedou na narozeninový trůn, dostane korunu a narozeninový plášť, který je ten den jen jeho. Děti mu předají kytičku a malinký dáreček pro radost od srdce, zazpívají tolik písniček, kolik je mu let. Potom si dají společně dobrůtku, kterou přinese ten den někdo z narozeninové rodiny s sebou.

 

Dobrůtky bývají různé - od klasických dortů, přes pečené buchty a kupované sušenky po slané jednohubky, ovoce atd. Záleží čistě na Vás. Množství je dobré také jen přiměřené, protože děti mají běžné svačinky zajištěné a ne každé děťátko přinesenou dobrotu baští.

 

Tak na narozeninovou shledanou :-)